شرکــت عـــرفان نت

دوربین مداربسته چیست و در کجا استفاده می شود؟

دوربین مداربسته چیست

خب با یک سوال شروع میکنیم دوربین مداربسته چیست و معنای واژه “دوربین مداربسته” به چه معناست؟

دوربین مداربسته معادل فارسی کلمه closet circuit television یا به اختصار CCTV می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند.

دوربین مداربسته به چه می گویند؟

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی گفته می شود که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین موضوع بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

کار دوربین مداربسته چیست ؟

دوربین مداربسته یا CCTV چیست؟ در واقع یک تعریف از یک سیستم تلویزیونی است که در آن سیگنال‌ها به صورت عمومی توزیع نشده است و تحت نظارت هستند. در این سیستم امنیتی، تصاویر دوربین از طریق یک مدار بسته به دستگاه ضبط یا نمایشگر فرستاده می‌شود. دلیل اینکه به این سیستم‌ها مداربسته گفته می‌شود این است که در دوربین‌های مداربسته به غیر از دستگاه مرکزی ضبط یا نمایش، هیچ دستگاه و یا فرد دیگری توانایی مشاهده و یا ضبط تصاویر را نخواهد داشت.

ایجاد امنیت و جلوگیری از جرائم

امنیت امروزه به یک مقوله بسیار ضروری و مهم در تمامی حوزه‌های زندگی و کار مردم تبدیل شده است و در گرو تمام مسائلی است که جان و مال آن‌ها را تهدید می‌کند. انواع جرائم که ناشی از عدم امنیت است امروزه به یکی از حادترین و شایع‌ترین مشکلات جامعه تبدیل شده است. هرچند که برای حفظ امنیت مکان‌های مختلف از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود اما امروزه می‌توان گفت بهترین، شایع‌ترین، مطمئن‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش جلوگیری از جرائم علی‌الخصوص سرقت و دزدی استفاده از دوربین مداربسته است. این دوربین‌ها می‌توانند به صورت 24 ساعته تمام محیط‌ های تحت پوشش خود را زیر کنترل داشته باشند و هرگونه جرمی که اتفاق می‌افتد را ثبت و ضبط کنند.

کاربرد های دوربین مداربسته چیست ؟

کاربرد اصلي و عمده دوربين های مدار بسته در سيستم های حفاظتی و امنیتی است، اما کاربرد های آن به سيستم های حفاظتی محدود نبوده و از آن فراتر می رود. کاربردهايی از قبيل کاربردهای پليسی ، نظامی، فضايی ،صنعتی ، کنترل ترافيک ، ارتباطات ويديويی، و نظارت نامحسوس و … کاربرد فراوانی دارند که در ادامه به ان اشاره شده است.

کاربرد دوربین مداربسته در صنعت چیست ؟

برخی از مشاغل صنعتی تحت شرایط خطرناک و دشوار عملیاتی انجام می گیرند. از جمله این مشاغل می توان به صنایع شیمیایی و راکتورهای هسته ای اشاره کرد. بدیهی است که نظارت روند این پروسه ها به صورت مستقیم امکان پذیر نیست. در این شرایط دوربین مداربسته می تواند نقش مهمی را ایفا کند. دوربین های مداربسته مورد استفاده در صنعت، بر خط تولید محصول نظارت می کنند. نوع دیگری از دوربین مداربسته نیز در صنعت استفاده می شود که حساس به درجه حرارت هستند و در هر مرحله ای از فرآیند، درجه حرارت را اندازه گیری می کنند.

کاربرد دوربین مداربسته به منظور نظارت بر پارکینگ خودرو، انبار و…

در این موارد نصب دوربین مداربسته در قسمت ورودی و خروجی پارکینگ ها، به کاربر کمک می کند تا رفت و آمد تمام خودروها را تحت نظر داشته باشد. این پوشش 24 ساعته میتواند امنیت بالایی را در این مکان ها ایجاد کند و از سرقت جلوگیری می کند.

دیگر کاربردهای دوربین مداربسته: مکان های عمومی، نظارت بر ترافیک شهری و بین شهری، مکان های تاریخی و گردشگری، بیمارستان ها و مراکز درمانی،نظارت بر کارمندان و مدارس

از کجا میتونیم دوربین مداربسته تهیه کنیم؟

تیم عرفان نت نماینده فروش رسمی شرکت پارس ارتباط در زمینه فروش محصولات نظارت تصویری هایلوک و هایک ویژن در شیراز است و با افتخار در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان میتوانید از شنبه تا 5 شنبه ساعت 8 صبح تا 8 شب به غیر از روزهای تعطیل با شماره شرکت 07132317733 تماس بگیرید.

جهت مشاهده ویژگی های دوربین های مداربسته در سایت تمامی محصولات قرار داده شده است، میتوانید آنها را مشاهده کنید.

مشاوره رایگان