شرکــت عـــرفان نت

فناوری 5G اینتل

صحبت کارشناسان فعال در زمینه شبکه‌های ارتباطی بی‌سیم پیرامون نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی است. نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی صد مرتبه سریع‌تر از فناوری‌های بی‌سیم امروزی است . به‌طوری که حتی از پرسرعت ترین اینترنت امروزه ( Google Fiber ) که سرعتی برابر یک گیگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، پر سرعت‌تر است. امکانات جدیدی که همراه با 5G عرضه خواهند شد، فرصت‌های بی بدیلی در اختیار ما قرار خواهند داد. در کنگره جهانی موبایل امسال شرکت‌ها تنها به بیان بخش مختصری از این توانمندی‌ها بسنده کردند.

کریستیانو ایمون رییس بخش تراشه‌های شرکت کوال‌کام در این ارتباط گفته است: «5G سطح انتظارات کاربران را به مراتب افزایش خواهد داد. 5G باعث خواهد شد که کاربران یک ارتباط اینترنتی را بر روی همه دستگاه‌ها در هر مکانی در اختیار داشته باشند. »  این شبکه‌‌ها به احتمال زیاد زودتر از سال 2018 عملیاتی نخواهد شد. بدون شک 5G یکسری توامندی‌های شگرف در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

shutterstock_236128771

بازی‌ها و تجربه کاربری جدید

 5G به شما در استریم کردن بی‌سیم محتوا به داخل هدست واقعیت مجازی کمک شایانی خواهد کرد. مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک در همین ارتباط در کنگره جهانی موبایل گفت: «امیدوار هستم واقعیت مجازی یکی از مشتریان بالقوه 5G باشد. انتقال داده‌ها به اندازه‌ای سریع خواهد بود که شما به هیچ عنوان در انتظار بارگذاری داده‌ها در هدست واقعیت مجازی همراه خود نخواهید بود.» ووجین کیم معاون فروش و بازاریابی سامسونگ در این ارتباط گفته است: «5G به پسر من این توانایی را خواهد داد تا در محیط مجازی با شمشیر نوری خود یک دوئل را تجربه کند.»

ماشین‌های خودران

شبکه‌های نسل پنجم به اندازه‌ای پر سرعت هستند که به راحتی توانایی پاسخ‌گویی به نیازهای ماشین‌های خودران را خواهند داشت. سرعت این شبکه‌ها به اندازه‌ای زیاد است که به ماشین‌های خودران اجازه می‌دهد هر یک از این دو کار را انجام دهند، ماشین‌ها با کنترلر مرکزی که در یک تقاطع قرار دارد صحبت کرده یا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

مراقبت‌های پزشکی از راه دور

 مت گراب مدیر بخش فناوری موبایل شرکت کوال‌کام در این ارتباط می‌گوید: «5G امکان ارائه خدمات پزشکی از راه دور را فراهم می‌آورد. این مهم به لطف زمان تأخیر بسیار ناچیز در ارتباطات، پاسخ‌گویی سریع پزشکان از راه دور را امکان‌پذیر می‌سازد. به‌طوری که پزشکان این توانایی را خواهند داشت تا یکسری خدمات پزشکی را از راه دور به بیماران ارائه کنند. دست اندرکاران این توانایی را خواهند داشت تا ارتباطات مبتنی بر شبکه‌های 5G را به گونه‌ای پیکربندی کنند تا بر اساس اولویت‌ها خدمات پزشکی را ارائه کنند.» ا

کنفرانس‌هایی با  معنای واقعی حضور

گشت و گذار در دنیای وب با نهایت سرعت

با 5G نتایج به سرعت به شما نشان داده می‌شوند. در این شبکه‌ها زمانی که در نظر داشته باشید، فیلمی همچون نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) را دانلود کنید، فایل فشرده شده به جای آن‌که نزدیک به 6 دقیقه (در شبکه‌های4G  امروزی) زمان صرف کند، تنها در 15 ثانیه دانلود خواهد شد.

مشاوره رایگان