شرکــت عـــرفان نت

دوربین مداربسته مناسب برای نصب در محیط باغ

دوربین مداربسته مناسب محیط بیرونی

برای نصب دوربین مداربسته در محیط باغ خود ، به چند عامل باید توجه کنید. در ابتدا هدف شما از نصب دوربین مداربسته بسیار اهمیت دارد. آیا صرفا به منظور داشتن تصویر و نظارت از محوطه باغ تصمیم به خرید دوربین مداربسته گرفته اید ؟ یا اینکه شما میخواهید از بروز اتفاقات احتمالی مانند سرقت جلوگیری کنید؟ از نظر شما مهم ترین مکان در باغ کجاست؟ تصویر درب ورودی و محوطه کفایت می کند یا نه ؟ اگر باغ شما دارای ساختمان است آیا نیاز به تصاویر داخل ساختمان نیز دارید ؟

نظارت بر محوطه بیرونی باغ

اگر هدف شما تنها نظارت بر محیط بیرونی و داشتن تصویر از محیط برای نظارت بهتر بر کار کارگران می باشد. با یک دوربین مداربسته با قیمت متوسط نیز شما می توانید نظارت خوبی بر روی محیط داشته باشید. اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید و در آینده نیازی به افزایش تعداد دوربین ها ندارید ، می توانید از سری دوربینهای توربو HD استفاده کنید. هر چند پیشنهاد ما نصب دوربین های تحت شبکه IP می باشد.

کیفیت تصویر دوربین مداربسته

از نظر کیفیت تصویر بهتر است باز به این سوال پاسخ دهید که جزئیات تصویر تا چه اندازه برای شما حائز اهمیت می باشد ؟ اگر میخواهید زمانی که، تصویر ضبط شده را ، بررسی می کنید بتوانید با زوم کردن ، جزئیات تصویر با کیفیت باشند، از دوربینهای 4 مگاپیکسل به بالا استفاده کنید.

زاویه دید بیشتر با دوربین مداربسته با لنز Wide

بهتر است بدانید که یکی از راه های کاهش تعداد دوربین ها برای گرفتن تصویر از یک محیط باز ، استفاده از دوربین هایی با لنز Wide می باشد. هرچه فاصله کانونی دوربین کمتر باشد زاویه دید بازتر و وایدتر خواهد بود. در بهترین حالت انتخاب شما می تواند دوربین های لنز متغییر ، وریفوکال و موتورایز باشد که زاویه دید را خودتان تنظیم کنید.

مقاومت دوربین مداربسته نصب شده در محیط باغ

جنس بدنه دوربین مداربسته از مواردی است که بسیار باید در انتخاب آن دقت شود. توصیه ما برای دوربین هایی که در محیط بیرون نصب خواهند شد استفاده از دوربین هایی با بدنه فلزی است. البته استاندارد حفاظتی بسیار اهمیت دارد. دوربین ها با استاندارد IP67 برای نصب در محیط بیرونی بسیار مناسب هستند، چون در برابر گرد و غبار و آب و بارندگی مقاوم خواهند بود.

نصب دوربین با هدف جلوگیری از سرقت

ممکن است شما زمانی تصمیم به نصب دوربین مداربسته در محیط باغ خود گرفته باشید که دچار سرقت شده باشد و بخواهید از دزدی های بعدی جلوگیری کنید. پس شما حتما نیاز دارید که دوربین مداربسته را در مهم ترین مکان های باغ نصب کنید. در درب ورودی باغ برای کنترل ورود و خروج ، ورودی ساختمان . اگر باغ شما دارای محصول است باید بر روی درختان نیز دید داشته باشید. همچنین دیوارهای باغ از مهم ترین جاهایی است که هرگز نباید فراموش شود و هیچ نقطه کوری در آن وجود نداشته باشد.

نصب سیستم اعلان سرقت برای جلوگیری از دزدی

با نصب دوربین به تنهایی شما قادر به جلوگیری از سرقت نخواهید بود. در کنار دوربین مداربسته، شما نیاز به یک سیستم دزدگیر یا اعلان سرقت خواهید داشت تا با به صدا درآمدن آژیر و موارد دیگر مانند ارسال پیامک ، تماس با شماره به خصوص یا 110 ، بتوانید از بروز حوادثی چون سرقت و دزدی جلوگیری کنید.

مهم ترین نکته در مورد نصب سیستم نظارت تصویری در باغ

ممکن است زمان هایی برق نداشته باشید و یا توسط افراد سودجو برق شما قطع شود. که این امر باعث از کار افتادن دوربین مداربسته و سیستم های نظارتی خواهد شد. بنابراین حتما در سیستم اعلان سرقت و دوربین مداربسته از برق اضطراری و برق پشتیبان استفاده کنید. تا دچار مشکل نشوید و در صورت قطع برق ، دوربین های مداربسته همچنان روشن باشند و تصاویر را ضبط کنند.

در انتها به شما توصیه می کنیم برای خرید سیستم های نظارت تصویری حتما از یک متخصص و کاربلد کمک بخواهید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. خرید دوربین های مداربسته بدون آنکه اطلاعی از نحوه کار و ویژگی ها و قابلیت های آنها داشته باشید ، یک اشتباه محض است. افراد متخصص و فعال در حوزه نصب دوربین مداربسته، با حضور در محیط و مشاهده نقشه ، بهترین ها را با توجه به شرایط و بودجه و محیط انتخاب خواهند کرد.

مشاوره رایگان