شرکــت عـــرفان نت

چرا کارفرمایان بیشتر نیروهای درستکار را استخدام می کنند؟

استخدام نیروی درستکار

باسلام و احترام حضور مخاطبین محترم امروز به موضوع مهمی خواهم پرداخت ” استخدام نیروهای درستکار ” که شرکتهای بزرگ در تمام دنیا برای پیشبرد اهداف خویش به آن اهمیت می دهند. هدف از تاسیس یک شرکت هر آنچه باشد اعم از ایجاد شغل یا کسب درامد یا تولید یا خدمات اجتماعی یا هرگونه فعالیت مثمر ثمر و ارزشمند، نیاز به نیروهای متخصص و متعهد دارد ، تخصص و تعهد اخلاقی در کنار هم بسیار ارزشمند است و نبود هر کدام چندان پر فایده نخواهد بود. نیرویی که تخصص داشته باشد اما به دور از تعهد اخلاقی ، وظیفه خویش را به نحو درست انجام نخواهد داد و باعث ضرر به شرکت خواهد بود و هم باعث ضرر به خویش خواهد شد.

بگذارید مقوله ضرر به خویشتن را بیشتر تبیین نمایم . نیرویی که کار خود را به درستی انجام ندهد به مرور زمان نتیجه عملکردش مشخص خواهد شد و مدیران شرکت بزودی قرارداد خود را با ایشان کنسل خواهند کرد و همین موضوع باعث خواهد شد در استخدام های بعدی هم دچار مشکل گردیده و سرخوردگی شغلی و اجتماعی نیز از تبعات عملکرد چنین اشخاصی است.

حسن انجام کار و صداقت و تعهد اخلاقی و تخصص باید در استخدامی ها مورد توجه قرار گیرد. این موارد گزینه هایی است که حتما باید درکنار هم قرار گیرد . همانطور که تخصص بدون تعهد اخلاقی ارزشی ندارد، اخلاق بدون تخصص هم در شغل مربوط باعث پایین آمدن کیفیت کاری خواهد گشت . شرکت ها باید قدر دان نیروهای متخصص ومتعهد که دارای حس وظیفه شناسی ودرستکاری هستند، باشند و جهت تشویق عملکرد ایشان تمهیداتی نیز صورت گیرد اگر چه نیروهای درستکار در هر شرایطی وظیفه خویش را انجام می دهند تا درآمد حاصل از عملکردشان مورد رضایت قلبی و باطنی خود باشد و به قول بزرگانمان درامد حلال و پاک باشد.

مشاوره رایگان