شرکــت عـــرفان نت

تایید شکست پروژه Ara توسط گوگل

گزارشی که به تازگی از گوگل منتشر شده حاکی از آن است که محصولی که گوگل در قالب پروژه Ara سه سال را صرف گسترش و تحقیق بر روی آن کرده، وارد بازار نمی شود و شکست خورده است.

ناین گزارش در ابتدا توسط دو فرد که از این موضوع آگاهی کامل داشتند منتشر شده بود، ابتدا به نظر می رسید که این خبر تنها یک شایعه است، پس از مدت کوتاهی گوگل بطور رسمی این خبر را تایید کرد و از لغو شدن پروژه Ara و نیامدن محصول این پروژه به بازارهای جهانی خبر داد. سخنگوی گوگل هنوز هیچ گونه جزئیاتی درباره اینکه چرا این اتفاق افتاد، نگفته است.

در پروژه Ara در واقع انتظار می رفت که تعامل کاربر با گوشی های هوشمند از ریشه تغییر کند. هدف این پروژه این بود که به جای عوض کردن گوشی هوشمند به طور کامل، به کاربران این امکان را بدهد تا با استفاده از ماژول ها دستگاه خود را ارتقا بدهند و بهبود ببخشند. رویکردی که به کمک آن می توان گوشی هوشمند خود را بر اساس نیاز خود ارتقا داد و نوعی گوشی منحصر به فرد به وجود آورد. ویژگی مهمی که این پروژه داشت، مقرون به صرفه بودن ارتقا گوشی هوشمند می باشد زیرا از ماژول ها برای ارتقا دستگاه استفاده می شود و تنها قسمت های مورد نیاز تعویض می شود. اما با این وجود هیچ راهی برای پروژه Ara وجود ندارد که البته این مورد تنها برای شرکت گوگل صدق می کند، تکنولوژی هر روز پیشرفت می کند و این پروژه می تواند با تکیه بر فناوری از طریق شرکت های توسعه یافته زیر نظر گوگل و یا غیره دوباره از سر گرفته شود و محصول آن وارد بازارهای جهانی شود.

مشاوره رایگان