شرکــت عـــرفان نت

سریع‌ترین کابل اینترنت دریایی گوگل به تایوان رسید

خبرهایی از ایجاد یک لینک کابلی ویژه با پهنای باند ۶۰ ترابیت بر ثانیه بین دو کشور آمریکا و ژاپن در ماه پیش توسط مدیر مرکز زیرساخت های گوگل به گوش رسید.و اما این روزها صحبت از یک کابل پرسرعت دریایی است که نشانگر عزم گوگل برای گسترش اینگونه کابل هاست.شرکت گوگل برای این طرح تا کنون بیش از یک میلیارد دلار هزینه کرده است و در برنامه خود دارد که سریع ترین خدمات اینترنتی جهان را با استفاده از انتقال کابل نوری طرح Faster , برای تمام کشورهای آسیایی ارائه کند.

شرکت گوگل در دو مرحله پروژه خود را اجرا کرد : نخست , ارتباط بین دو کشور آمریکا و ژاپن را با پهنای باند 60 ترابیت بر ثانیه برقرار کرد. و در مرحله بعدی از کابل زیر دریایی نوری جدید خود برای افزایش میانگین سرعت اینترنت آسیا برای کشور تایوان راه‌اندازی کرد . برای آنکه اینترنت پرسرعت زیردریایی به تایوان برسد این شرکت سرورهای بزرگ خود را در جزیره شهر چانگهوا راه اندازی کرد و این اتفاق سبب شد که شهر چانگهوا به بزرگترین مرکز داده گوگل در قاره آسیا تبدیل شود.

تایوانی ها به این ترتیب می توانند برای بهره‌مندی از ابزارها و خدمات گوگل از جمله یوتیوب یا جی‌میل با سرعت 26 ترابیت در ثانیه به اینترنت متصل شوند.گوگل یکی از شش عضو کنسرسیوم «فستر» برای توسعه سرعت اینترنت جهان محسوب می‌شود که برای بسیاری از کشورها دسترسی به اینترنت با حداقل سرعت ده ترابیت را فراهم کرده است. اعضای این کنسرسیوم عبارتند از : چاینا موبایل، چاینا تلکام، گلوبال ترانزیت، سینگ‌تِل و KDDI که در این کنسرسیوم فعالیت دارند.

 

 

گوگل – طرح Faster – اینترنت کابلی – زیر دریایی – پرسرعت – تایوان – آسیا

مشاوره رایگان