شرکــت عـــرفان نت

دوربین های پلاک خوان هایک ویژن

سیستم و دوربین پلاک خوان هایک ویژن و ثبت پلاک توسط ANPR

دوربین پلاک خوان هایک ویژن یا دوربین ANPR مخفف عبارت Automatic Number Plate Recognition است. دوربین های ANPR در واقع دوربین های مداربسته ای هستند که به طور خودکار بر روی وقایع ترافیکی نظارت داشته و می توانند پلاک هر نوع وسیله نقلیه ای را تشخیص دهند. تکنولوژی موجود در این دوربین ها همراه با نرم افزار مدیریت تصاویر یعنی iVMS-5200 می تواند در حل بسیاری از معضلات ترافیکی راهگشا باشد.

دوربین های پلاک خوان هایک ویژن می توانند پلاک خودرو ها را حتی بین لاین های مختلف و در شرایط آب و هوایی یا نور نامساعد نیز تشخیص دهند. این دوربین ها اطلاعات به دست آمده را به مرکز مدیریت هوشمند دستگاه ضبط NVR یا نرم افزار iVMS-5200 ارسال می نمایند.

سیستم های ANPR هایک ویژن با شناسایی تعداد پلاک های اتومبیل با بازده بسیار بالاتر از سیستم های معمولی ANPR ، اطلاعات صفحه پلاک را در یک صحنه “ضبط می کنند”. آنها همچنین دیگر به تنظیمات مكرر و اغلب دست و پا گیر دوربین نیاز ندارند.

تشخیص خودکار مجوز / شماره پلاک (ANPR / ALPR) چگونه است؟

مرحله شماره 1: یک پلاک را در یک تصویر / فریم ورودی شناسایی و بومی سازی کنید.
مرحله شماره 2: مشخصات را از پلاک خارج کنید.
مرحله شماره 3: برای شناسایی نویسه های استخراج شده ، نوعی تشخیص نوری مشخصات (OCR) را اعمال کنید.

ANPR چیست؟

تشخیص خودکار شماره پلاک (ANPR) که به آن مجوز شناسایی پلاک (LPR) نیز گفته می شود ، فناوری است که با استفاده از پردازش پیشرفته تصویر و تشخیص حروف پلاک در ویدئوها / تصاویر ، پلاک های ثبت شده خودرو را در لحظه می خواند تا اطلاعات مکانی خودرو را ثبت کند.

آیا ANPR پلاک خوان هایک ویژن در شب کار می کند؟

در مرحله اول ، دوربین ها دارای سنسورهای مادون قرمز هستند. این امر به این دلیل است که آنها می توانند از پلاک شماره گیری واضحی داشته و از تابش زیاد نور جلوگیری کنند. همچنین به این معنی است که آنها قادر به کار در شب هستند. بنابراین دوربین ANPR شماره پلاک را خوانده و حروف را از بقیه تصویر جدا می کند.

ANPR پلاک خوان هایک ویژن چطور کار می کند؟

دوربین پلاک خوان هایک ویژن به طور خودکار تشخیص شماره پلاک (ANPR) را ضبط می کند. این فناوری به طور خودکار پلاک های وسایل نقلیه را از طریق شبکه ای از نزدیک به 9000 دوربین مدار بسته و IP در جاده های انگلستان می خواند و هر روز بین 25 تا 35 میلیون رکورد “خواندن” ANPR را ضبط می کند.

از فناوری تشخیص خودکار شماره پلاک (ANPR) برای کمک به کشف ، جلوگیری و برهم زدن جرم و جنایت در سطح محلی ، نیرو ، منطقه ای و ملی ، از جمله مقابله با مجرمان مسافر ، گروه های جرایم سازمان یافته و تروریست ها استفاده می شود.

تکنولوژی LPR چیست؟

دوربین های تشخیص پلاک (یا دوربین های LPR) دوربینی هستند که می توانند با استفاده از امواج مادون قرمز یا نور محیط ، اعداد و حروف را از یک پلاک استخراج کنند.

خواننده های پلاک اتوماتیک (ALPR) تصاویر پلاک هایی که قابل خواندن است توسط کامپیوتر ثبت می کنند. این دستگاه های پیشرفته به سازمان های اجرای قانون اجازه می دهند تا شماره پلاک را با اتومبیل های دزدیده شده یا اتومبیل های رانده شده توسط افرادی که مظنون به فعالیت های جنایتکارانه یا تروریستی هستند ، مقایسه کنند.

دوربین های ANPR شماره پلاک وسایل نقلیه عبوری را می خوانند و آنها را در پایگاه داده ای از وسایل نقلیه مورد علاقه DVSA ، مانند وسایل نقلیه کالایی ، اتوبوس و مربی بررسی می کنند.

بهترین دوربین های پلاک خوان (ANPR) کدام هستند؟

دوربین هایک ویژن ANPR. هایک ویژن یک دوربین ANPR برای مشتریان خود در نظر گرفته و این دوربین از ویژگی های منحصر به فرد در نوع دوربین خود برخوردار است.
دوربین ANPR بوش.
دوربین ANPR داهوا. داهوا دارای سه مدل از دوربین ANPR خود است.
Axis Communications دوربین ANPR.

دولت ها در حال تلاش برای طراحی پلاک های پلاستیکی هستند تا نور مادون قرمز را در طیف نزدیک به مادون قرمز منعکس کنند و به راحتی توسط عملکرد OCR (تشخیص شخصیت نوری) این سیستم ها قابل تشخیص باشند.

موارد کاربرد سیستم پلاک خوان در چه حوزه هایی می تواند مفید باشد؟

کنترل تردد ترافیک و پارکینگ های عمومی و سازمان ها و مجتمع ها
کنترل تردد در عوارضی ، فرودگاه ، گمرک
کنترل تردد محدوده طرح ترافیک
کنترل تردد اتوبوس ها در خطوط ویژه
ردیابی شناسایی خودرو های سرقتی
انداره گیری تعداد خودرو ها و جریان ترافیکی

دقت پلاک خوانی دوربین ها چقدر است؟

با توجه به قدرت تشخیص مغز انسان در مقابله با پردازشگرهای موجود، در مواردی که پلاک کثیف، کج و ضربه خورده باشد احتمالا مغز، کارایی بهتری در تشخیص پلاک نسبت به ماشین پلاک خوان دارند که این عامل باعث می شود که دقت پلاک خوانی 100 درصد نشود. در عوض دوربین ها توانایی هایی بیش از چشم انسان دارند که سبب می شود در مواردی مانند نور کم، سیستم پلاک خوان از چشم انسان بهتر عمل کند.

دقت پلاک خوانی پلاک خودرو ها با هر حرف آن چه ارتباطی باهم دارند دارد؟

دقت پلاک خوانی هر پلاک با دقت پلاک خوانی هر حرف پلاک تفاوت دارد. اگر تنها یک کاراکتر از بین هشت کاراکتر پلاک هم اشتباه تشخیص داده شده باشد، خطای پلاک خوانی رخ داده است. به بیان دیگر وقتی می گوئیم یک پلاک، صحیح قرائت شده است یعنی تمامی 8 کاراکتر آن (شامل 7 رقم و 1 حرف) صحیح قرائت شده اند.

مشاوره رایگان