شرکــت عـــرفان نت

برطرف کردن مشکل اتصال چاپگرهای بی‌سیم به شبکه وای‌فای

به دلیل سهولت بیشتر در استفاده محبوبیت چاپگرهای بی‎سیم روز به روز بین کاربران افزایش پیدا می‎کند،به دلیل عدم نیاز به سیم و دردسرهای اتصال در این روش نیاز نیست کامپیوتر دسكتاپ و لپ‎تاپ شما در یک مکان باشند.شما می‎توانید چاپگرهای بی‎سیم را با چندین دستگاه به اشتراک گذاشته و در هر محلی که در محدوده تحت پوشش امواج وای‎فای قرار داشته باشد کارهای مربوط به چاپ را انجام دهید.

در کنار مزایای زیادی که استفاده از چاپگرهای بی‎سیم دارد مشکلات خاص خود را هم دارند.چاپگرها (باسیم یا بدون سیم) نیز با یک سری خطا و مشکل در کارکرد خود مواجه می‎شوند. در چنین شرایطی اگر چاپگر بی‎سیم شما با مشکلی مواجه شد می‎توانید قبل از خبر کردن تکنسین‎های شرکت سازنده این موارد را بررسی کنید:

ری‎استارت

اگر در هنگام انجام کار دستگاه شما کار چاپ انجام ندهد یا ناگهان در میانه کار متوقف شود همه چیز را از جمله دستگاه متصل به شبکه، خود چاپگر و روتر را خاموش کرده و بعد از چند ثانیه دوباره روشن کنید. ممکن است انجام این کار و راه‌‎اندازی مجدد مراحل اتصال مشکل شما را برطرف کند.اگر مشکل همچنان باقی است، وضعیت اتصال بی‎سیم و همچنین نحوه برقراری اتصال کامپیوتر یا لپ‎تاپ خود به شبکه را نیز بررسی را بررسی کرده و ببینید. می‌توانید وارد پنل مدیریتی روتر بی‌سیم شوید و ببینید آیا به چاپگر یک آدرس آی‌پی اختصاص یافته است و آدرس MAC دستگاه چاپگر را مشاهده کنید. اگر چاپگر در روتر بی‌سیم شناخته نشده باشد؛ پس مشکل از چاپگر است و باید با راه‌اندازی مجدد سعی کنید چاپگر را به وای‌فای متصل کنید.

بررسی فایروال و آنتی‌ویروس خود

بعد از مطمئن شدن از اینکه دو روش اول مشکل چاپگر شما را برطرف نمی کند , به دلیل اینکه بعضی از برنامه ها اجازه نمی دهند بین چاپگر و کامپیوتر به درستی ارتباط برقرار شود , فایروال و آنتی ویروس و همچنین هر نرم افزاری که جدید نصب کرده اید را حتما چک کنید.

پیکربندی مجدد

در صورتی که هیچ یک از موارد بالا به رفع مشکل شما کمکی نکرد سیستم را دوباره پیکربندی کنید.چاپگر را دوباره نصب کنید. اگر این کار هم نتیجه‎ای به همراه نداشت، شما می‎توانید آدرس ای‎پی چاپگر را در کامپیوتر تغییر دهید زیرا ممکن است به هر دلیلی این آدرس ای‎پی تغییر پیدا کرده باشد و به همین دلیل چاپگر نتواند به درستی کار خود را انجام دهد.

مشاوره رایگان