شرکــت عـــرفان نت

5 نکته درباره اینترنت نسل 5G

1 – سرعت دیوانه کننده 5G

در سال 2020 شاهد آن خواهیم بود که سرعت دانلود یک فیلم کامل در مدت زمان 2 ثانیه انجام شود.براساس برآوردی که میشود نرخ انتقال داده ها در شبکه های 5G به 10 گیگابیت بر ثانیه برسد و با نرخ دانلود به بزرگی 800 گیگابیت بر ثانیه روبرو میشویم.کاربران در شبکه 5G نرخ 20 گیگابیت بر ثانیه را برای انتقال داده های خود را تجربه خواهند کرد که در مقایسه با آنچه در حال حاضر در دسترس ما قرار دارد فراتر است. ITU مسئولیت بزرگی را برای چنین سرعت های انتقالی بر دوش دارد ; زیرا باید تمام بخش‌های طیف کنونی را به‌طور کامل بازسازی کند تا اپراتورها در سراسر جهان بتوانند از شبکه 5G استفاده کنند.در این حالت یعنی دسترسی به اینترنت سیار به یک کشور محدود نمیشود.تعداد دفعاتی که سیگنال‌های تلفن سیار شما ممکن است در حین ارسال به نقطه دیگری از جهان دچار تخریب شوند، به‌زودی به خاطره خواهد پیوست.

 

2 – دیدن حسگرها در همه جا

برای اتصال دستگاههای الکترونیکی به اینترنت 5G راهی هوشمندانه است.همه چیز از ماشین‌های ظرف‌شویی گرفته تا خط‌کش‌های دیجیتال، دوربین‌های کنترل ترافیک، خودران‌ها، جاده‌های هوشمند و حس‌گر‌های متصل به درخت‌ها در تمام طی شبانه‌روز به یکدیگر متصل خواهند بود.بر اساس برآورد گارتنر در بررسی هایی که انجام داده است در سال 2020 تعداد 25 میلیارد کاربر از شبکه های 5G و تحت ارتباطات ایمن به یکدیگر متصل خواهند شد.در حال حاضر، گلاسکو در حال اجرای پروژه‌ای به ارزش 24 میلیون یورو است که حس‌گرها را روی روشنایی‌های خیابان‌ها و چراغ‌های راهنمایی نصب کنند که اکنون به دوربین‌های کنترل ترافیک مجهز هستند.به لطف 5G مرحله بعدی تجهیز شهرستان‌های هوشمند خواهد بود.

 

3 – دستگاههای جدید = نیازهای جدید

یک مثال وسوسه‌برانگیز از این‌که چگونه 5G می‌تواند زندگی ما را متحول کند، تحول سیستم حمل و نقل است. در جهان آینده، هیچ‌یک از ما حتی به رانندگی خودرو‌های خود تا رسیدن به مقصد نیاز نخواهیم داشت. تشخیص برخورد، مسیریابی آنی، مدیریت راه دور ترافیک و سیستم‌های خودکار فقط نمونه‌هایی از نوآوری‌های پیش رو محسوب می‌شوند که با اجرای شبکه‌های 5G امکان‌پذیر هستند. شاید در ظاهر 5G اهمیت چندانی در رانندگی بدون سرنشین ندارد، اما به پیش‌رفت آن کمک قابل توجهی خواهد کرد.

 

4 – نسل شبکه‌های بی‌سیم آینده 5G

یکی از جسورانه‌ترین پیش‌بینی‌ها از 5G این است که از آن به «شبکه‌ای که نمی‌شکند» یاد می‌کنند. تأخیر تخمین زده شده برای شبکه‌های 5G در حد یک میلی‌ثانیه است (پنجاه برابر سریع‌تر از 4G) و قابلیت اطمینان عاملی است که در رانندگی بدون سرنشین و سایر ارتباطات به‌شدت مورد نیاز است. بعد از بیان تمام نکته‌هایی که از شبکه 5G  انتظار می‌رود، مجموعه این نیازها تا اواخر امسال که ITU مطالعات خود را به پایان رسانده ‌است، مشخص خواهند شد و پس از آن تنها چهار سال و نیم زمان خواهیم داشت تا نسل بعدی شبکه‌های بی‌سیم وارد عرصه مخابرات شوند.

 

5 – کدام کشور پیشگام 5G خواهد بوذ؟!!!

شرکت مخابراتی KT درصدد است تا شروع بازی‌های المپیک 2018 در پیونگ‌چانگ نخستین اجرای تجاری این فناوری را عرضه کند.اگرچه به‌نظر می‌رسد کره جنوبی نخستین کشوری خواهد بود که نسخه آزمایشی این فناوری را تجربه خواهد کرد، اروپا باید در صف اجرای تجاری آن قرار گیرد. رجیو سوری در مصاحبه‌ای در کنگره جهانی موبایل امسال گفت: «کره می‌تواند نخستین کشوری شود که 5G را تجربه می‌کند و به دنبال آن ژاپن و سپس امریکا و اروپا می‌توانند این روند را دنبال کنند.»

 

مشاوره رایگان