شرکــت عـــرفان نت

ناامن بودن کلیه ارتباطات مبتنی بر HTTP از نظر گوگل

برای کم کردن تمایل سایت ها جهت استفاده از استاندارد HTTP گوگل طرح خود را یک گام به جلو برد و در همین راستا مرورگر اینترنتی کروم سایت های مبتنی بر استاندارد HTTP را نا ایمن میشناسد.

بر اساس گزارش وبسایت zdnet , گوگل هشدارهایی در این زمینه را به تدریج منتشر می کند.همزمان با عرضه chrome 56 از ژانویه گفته شد سایت های مبتنی بر HTTP که رمزهای عبور یا اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری را شامل می‌شوند، ناامن هستند.در این سایت ها برای نشان دادن هشدار به جای رنگ قرمز در مرحله نخست پیامی به رنگ خاکستری با محتوای “نا امن” منتشر خواهد شد.

بر اساس گفته های گوگل در مراحل بعدی قصد دارد هشدارهای خود را یک پله بالاتر ببرد.در ابتدا صفحات ناامن مبتنی بر HTTP در حالت ناشناس قرار میگیردو در نهایت مرورگر کروم صفحات HTTP را با یک مثلث قرمزرنگ ناامن برچسب‌گذاری می‌کند.

«امیلی شِچر» روی وبلاگ رسمی گوگل نوشت: «مرورگر کروم در حال حاضر ارتباطات مبتنی بر HTTP را با یک نشانگر معمول مجزا می‌کند. این مسئله به معنی عدم امنیت در ارتباطات مبتنی بر HTTP نیست. زمانی که شما یک سایت اینترنتی مبتنی بر HTTP را باز می‌کنید، یک شخص دیگر می‌تواند آن را مشاهده کند یا اینکه پیش از دسترسی شما به سایت اصلاحات لازم را انجام دهد».

 

گوگل برای رسیدن به اهداف خود در این زمینه یک برنامه بلندمدت در نظر گرفته است که آن را طی چند سال به اجرا می‌رساند.

مشاوره رایگان