شرکــت عـــرفان نت

چطور IP دوربین مداربسته را پیدا کنم؟

پیدا کردن آی پی ip دوربین مداربسته تحت شبکه هایک ویژن

پیدا کردن IP دوربین مداربسته تنها برای دوربین های تحت شبکه یا IP بسیار اهمیت دارد. در صورتی که از سیستم مداربسته تحت شبکه استفاده می کنید در ادامه در مورد نحوه پیدا کردن آی پی دوربین تحت شبکه آورده شده است.

برای پیدا کردن IP دوربین مداربسته چندین روش وجود دارد :

  1. از طریق کاتالوگ محصول
  2. از طریق دستگاه NVR
  3. توسط نرم افزار اسکنر شبکه
  4. برگرداندن به حالت پیش فرض سخت افزاری

از طریق وب سایت با کاتالوگ محصول

ساده ترین راه پیدا کردن آی پی دوربین از روی کاتالوگ محصول می باشد و در صورتی که نتوانستید آن را پیدا کنید می توانید با شماره پشتیبانی آن محصول و یا از طریق سایت برند دوربین مداربسته IP آن را متوجه شوید.

پیدا کردن آی پی ip دوربین مداربسته تحت شبکه هایک ویژن

از طریق دستگاه NVR

جهت تغیر دادن ای پی دوربین مداربسته در ابتدا باید وارد منوی دستگاه NVR شوید. سپس در بخش تنظیمات وارد قسمت Registration یا Remote شوید. در این بخش می توانید اقدام به شناسایی دوربین های شبکه کنید. همچنین در قسمت پایین آن می توانید دوربین IP اضافه کنید.

در این صفحه با زدن گزینه DEVICE SERCH تمامی IP های دوربین های متصل به شبکه نمایش داده می شوند. در کنار آی پی هر دوربین آیکونی وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید اقدام به تغیر آی پی دوربین به آی پی مورد نظر خود بکنید.

توجه کنید در صورتی که دو دوربین دارای یک آی پی یکسانی باشند، دستگاه NVR دچار خطا می شود.

توسط نرم افزارهای اسکنر شبکه

جهت به دست آوردن ای پی NVR هایک ویژن می توانید از نرم افزارهای IP Scanner استفاده کنید. نرم افزار مخصوص دوربین هایک ویژن جهت پیدا کردن ای پی نرم افزار SADP است. پس از نصب نمودن نرم افزار SADP در کامپیوتر، دوربین مداربسته یا NVR هایک ویژن را به کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل نمایید.

البته اگر دوربین یا NVR شما به سوئیچ شبکه متصل باشد، می توانید لپ تاپ را به جای اینکه به دوربین وصل کنید به سوئیچ شبکه وصل نمایید.

پس از اتصال لپ تاپ به سوئیچ، نرم افزار IP اسکنر SADP آدرس IP و همچنین مدل دستگاه NVR و دوربین های هایک ویژن را که به سوئیچ متصل هستند را پیدا می کند.

در صورتی که می خواهید آدرس آی پی دوربین های مداربسته را به کلاس IP شبکه لوکال خود تغییر دهید. کافی است بر روی نرم افزار SADP کلیک راست نمایید و بر روی گزینه Run As Administrator کلیک نمایید. در بخش راست صفحه باز شده گزینه های مختلفی از جمله IP Address وجود دارد که می توانید آن را تغییر دهید. البته حتما توجه نمایید که ای پی دوربین ها و nvr نباید یکسان باشد.

برگرداندن دوربین به حالت پیش فرض

اگر IP دوربین مداربسته تغییر داده شده باشد و به روش های گفته شده نتوانستید آن را پیدا کنید، بهترین راه حل ریست فکتوری است که دکمه Reset بر روی خود دوربین موجود است با نگه داشتن این دکمه، دوربین به حالت کارخانه برمیگردد.

مشاوره رایگان