شرکــت عـــرفان نت

شمارش افراد با دوربین هایک ویژن ( قابلیت People count)

people counting شمارش افراد با دوربین مداربسته هایک ویژن

در دوربین های با قابلیت people count یا شمارش افراد ، یک خط فرضی در محلی که قرار است تعداد افراد شمرده شود، ایجاد می شود. بعد از عبور هر فرد از این خط فرضی ، دوربین شروع به شمارش خواهد کرد. نکته حائز اهمیت این است که ، خط باید به گونه ای ترسیم شود که ، فردی که وارد یا خارج می شود ، از این خط فرضی عبور کند. پس با توجه به اینکه هدف از شمارش افراد چیست ، و نیاز به شمارش افراد وارد شده یا خارج شده از یک محیط را داریم ، خط فرضی را ترسیم می کنیم.

قابلیت تعیین اینکه دوربین مداربسته فقط افراد وارد شده یا خارج شده را شمارش کند ، وجود دارد. به این معنا که می توان جهت ورود و خروج را مشخص کرد. همچنین قابلیت شمارش هر دو را نیز دارد. یعنی اگر نیاز به شمارش افراد به یک محدوده نیز باشد ، می توان از People count استفاده کرد.

چرا از دوربین های شمارنده استفاده می کنیم؟

در برخی از اماکن نیاز است که به آمار تعداد افراد، دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال برای بررسی این که در یک بازه زمانی مشخص چه تعداد از افراد وارد یا خارج شده اند از دوربین های شمارنده استفاده میشود. که کمک می کند اطلاعات دقیقی از میزان حضور افراد در یک محوطه داشته باشند.

مثلا شما به عنوان مدیر یک فروشگاه می توانید آماری از تعداد افراد در بازه های مختلف زمانی داشته باشید و بررسی کنید در چه ساعتی بازدید بیشتری دارید.

یا برای شمارش تعداد افراد حاضر در اداره ، توسط مدیر برای داشتن آمار از حاضرین آن روز در محل کار، نیز می تواند کاربرد داشته باشد.

توجه داشته باشید که سیستم شمارش افراد نیز ، مانند هر تکنولوژی دیگر ، دارای خطا هستند ولی دوربین های هایک ویژن با دقت 98 درصد عمل می کنند. به این معنا که قابل اطمینان هستند.

از کجا بدانیم یک دوربین قابلیت شمارش را دارد؟

برای بررسی این موضوع کافی است در دیتاشیت یا همان اطلاعات مربوط به دوربین که قصد خرید آن را دارید ، در قسمت Function ها به دنبال قابلیت People count بگردید. این قابلیت را در دستگاه ضبط نیز باید داشته باشید که بتواند تعداد افراد را شمارش و ذخیره سازی کند. البته این دوربین ها ، دوربین های پروژه ای هستند و این قابلیت در دوربین های خاصی از هایک ویژن وجود دارد.

حتما برای راهنمایی بیشتر از یک فرد متخصص کمک بخواهید. برای مشاهده محصولات و بررسی آن ها می توانید به قسمت محصولات فروشگاهی مراجعه کنید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با تیم عرفان نت در تماس باشید.

شماره تماس ما: 07132317733

مشاوره رایگان